Spis treści

ERP dla Twojego biznesu

Sprawdziłeś modele współpracy z biurem rachunkowym Neofin? Zastanawiasz się, dlaczego wykorzystujemy systemy ERP, w tym enova365 do obsługi kadrowo-płacowej firm? I w jaki sposób możesz poprawić funkcjonowanie swojej firmy poprzez zastosowanie odpowiedniego systemu informatycznego?

Zacząć należy od tego

czym jest ERP

Enterprise Resource Planning czyli – Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa – jest informatycznym narzędziem (system informatyczny) do połączenia różnych funkcji w przedsiębiorstwie, w celu efektywnego zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem obejmuje m.in. zarządzanie zespołem pracowników, rozliczeniami kadrowymi, dokumentacją pracowniczą, urlopami, danymi dla każdego pracownika niezależnie od rodzaju umowy. Taki system wspiera wykonywanie poszczególnych operacji poprzez gromadzenie danych, automatyczne porządkowanie, wyszukiwanie, alerty. Zarządzanie za pomocą systemów ERP może obejmować część lub wszystkie zagadnienia biznesowe.

Neofin outsourcing działu kadr i płac

Korzyści z nowoczesnego, zintegrowanego, elastycznego ERP:

 • ułatwia pracę firmy, zarówno naszą w biurze rachunkowym Neofin, jak i naszych Klientów
 • optymalizuje działania firmy, wykorzystanie zasobów
 • usprawnia wymianę informacji, komunikację pomiędzy określonymi działami, czy też między biurem rachunkowym Neofin i przedsiębiorstwami, które korzystają z outsourcingu kadrowo-płacowego w Neofinie, z kontrahentami… zdalna komunikacja w czasie, gdy rządzi pandemia, czy tylko wtedy? Zdalna komunikacja w połączeniu z nowoczesnym ERP oznacza, że zapewniasz odpowiednie narzędzia do zdalnej pracy – homeoffice może być mniej uciążliwy!
 • daje możliwość korzystania z bazy danych przez wielu użytkowników w tym samym czasie, w przejrzysty sposób
 • umożliwia ustawienie uprawnień dostępu dla wyznaczonych użytkowników
 • automatyzuje wprowadzanie i przetwarzanie danych
 • automatyzuje generowanie dokumentów, w tym np. umów, deklaracji
 • poprawia kontrolę nad procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie, w tym też w procesach kadrowo-płacowych prowadzonych przez Neofin
 • usprawnia procesy decyzyjne dotyczące działań firmy oraz właściwe planowanie i uporządkowanie zachodzących w firmie procesów, w tym procesów kadrowo-płacowych; dodatkowo, w przypadku współpracy z naszym zespołem Neofin, przedsiębiorcy zyskują eksperckie wsparcie, merytoryczną wiedzę, która jest istotnym wsparciem w decyzjach
 • zmniejsza liczbę wydruków, dzięki czemu jest produkowanej mniej dokumentacji papierowej zarówno w biurze Neofin, jak i u Klienta Neofinu – oszczędność w połączeniu z proekologicznym podejściem, czyli zapewnienie zrównoważonego rozwoju!
 • ułatwia przechowywanie danych
 • obniża koszty funkcjonowania, zwiększa produktywność (naszą też)
 • większe zadowolenie przedsiębiorcy i jego pracowników – za sprawą oszczędności czasu, energii, ułatwieniu w pracy i komunikacji
 • przekształcenie konfiguracji nie wymaga przerywania procesu produkcji
 • usprawnia prowadzenie aktywności biznesowej w różnych miejscach, na całym świecie
 • umożliwia zastosowanie rozwiązań mobilnych
 • zwiększa prestiż przedsiębiorstwa

Czy widzisz przewagę ERP
nad zastosowaniem programu, który nie integruje różnych obszarów działalności?

Zauważ, że nowoczesne systemy informatyczne są zintegrowane funkcjonalnie z CRM (Customer Relation Management), a budowa modułowa zapewnia możliwość wyboru odpowiednich modułów – wg obszarów działalności, które przedsiębiorca chce mieć w systemie. Integralność oznacza, że operacje, informacje, dane są wprowadzane do systemu tylko raz. Raz wprowadzone do systemu mogą być przetwarzane, udostępniane poszczególnym, uprawnionym pracownikom.

Modułowa budowa systemu ERP to wygodne rozwiązanie, jeśli nie potrzebujesz wszystkich modułów lub jeśli chcesz rozbudowywać system w miarę rozwoju przedsiębiorstwa.

Czy ma znaczenie w jakim przedsiębiorstwie chcesz wdrożyć ERP?
Otóż - nie, nie liczy się ani wielkość przedsiębiorstwa, ani czy przedsiębiorstwo działa jako produkcyjne, usługowe, handlowe. Systemy ERP są dostosowane do wszystkich przedsiębiorstw. Poza już wspomnianym wyżej zarządzaniem zasobami ludzkimi (procesami kadrowo-płacowymi) i zarządzaniem relacjami z klientem – CRM, oprogramowanie obejmuje też procesy księgowości, zaopatrzenia, produkcji, sprzedaży, gospodarki magazynowej, zarządzania projektami, analizy BI.
Ponadto – nowoczesne oprogramowanie ERP pracuje on-line, dzięki czemu informacje uaktualniane są w trybie rzeczywistym, a przedsiębiorca i pracownicy mają stały dostęp do aktualnych danych. Biuro rachunkowe Neofin obsługuje firmy ulokowane w różnych rejonach Polski. Gdynia jest miejscem, gdzie pracują nasi specjaliści od księgowości oraz kadr i płac, ale przedsiębiorcy w innych miastach typu Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Warszawa mają równie dobry dostęp do naszych usług outsourcingu jak ci z Gdyni.

Jakie są minusy, ryzyka i czy można ich uniknąć?

 • Złe dopasowanie modułów oprogramowania do profilu działalności firmy i do specyficznych wymagań przedsiębiorstwa – wdrożenie systemu ERP powinno być poprzedzone dokładną, profesjonalną analizą – doświadczona firma wdrażająca systemy informatyczne doskonale wie, jak poprowadzić przedsiębiorcę przez zagadnienia związane z analizą obszarów biznesowych firmy, ma przygotowane do tego narzędzia. Analiza przedwdrożeniowa to niezbędny krok w procesie implementowania systemu informatycznego i pamiętaj, że nie oszczędzisz rezygnując z tego kosztu.
 • Zniechęcenie pracowników, użytkowników systemu – jak z każdą nowością, do ERP należy się odpowiednio przygotować i firma wdrażająca oprogramowanie powinna zadbać o to, by nowi użytkownicy systemu zostali porządnie przeszkoleni i zyskali przyjemność zamiast frustracji. Bez odpowiednich kompetencji pracownika istnieje zagrożenie, że nie będą wykorzystywane wszystkie funkcjonalności oprogramowania. Sprawdź, czy są dostępne szkolenia z obsługi danego oprogramowania.

ERP – jaki producent, jaki dostawca oprogramowania?

Przy wyborze kieruj się opisanymi wyżej cechami oprogramowania oraz podejściem firmy wdrożeniowej do Klienta – podczas prezentacji dostaniesz informacje, które pozwolą wybrać satysfakcjonujący system i pewność, że przez odpowiedni proces wdrożenia, zminimalizujesz ryzyko popełnienia błędów w systemie, a Ty i Twoi pracownicy będziecie w pełni korzystać z możliwości ERP.

NEOFIN - kadry i płace informatycznie

Nowoczesne zarządzanie procesami kadrowo-płacowymi w firmach w całej Polsce, w firmach usługowych i produkcyjnych, które mają oddziały w różnych lokalizacjach.

Zespół Neofin w swojej działalności – outsourcing kadr i płac – pracował na różnych systemach i programach, by po latach doświadczeń wybrać enova365, jako ERP najbardziej spełniający wymagania prowadzenia procesów kadrowo-płacowych właśnie.

logo Neofin kadry i płace informatycznie

Jeśli jest taka potrzeba, migrujemy dla Klientów dane z takich systemów jak Sage Symfonia, Comarch Optima.

Aktualnie realizujemy usługi dla firm zatrudniających nawet kilkaset osób – zawsze terminowo, bez względu na np. obecność wirusów i konieczność izolacji pracowników i zarządów.  Wygodny, zdalny dostęp online do dokumentacji, rozliczeń kadrowych, deklaracji – na bieżąco – zapewnia Klientom Pulpit Pracownika enova 365, dzięki czemu przedsiębiorcy mają możliwość kontroli przeprowadzanych czynności w dowolnym czasie i miejscu. enova365 wyróżnia się szybką reakcją na zmiany w prawie, w tym w prawie pracy, ubezpieczeń społecznych, co eliminuje sporo utrudnień i zagwozdek w działalności w dynamicznych okolicznościach zmian.

Wspieramy przedsiębiorstwa i ich kadry w prowadzeniu e-teczek pracowniczych i w obsłudze PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe). Zauważyć można, że pomału, ale następuje digitalizacja w instytucjach otoczenia biznesu, urzędach, dzięki czemu praca i współpraca ze wsparciem systemów informatycznych może być jeszcze bardziej usprawniona. Tradycyjna, papierowa dokumentacja kadrowa za chwilę będzie ograniczona do minimum. Biuro Neofin przeszło już metamorfozę – nasi pracownicy i zarząd cieszą oczy wolnymi od stosów dokumentów biurkami (jest miejsce na kawę i zdjęcia w ramkach).

Koniecznie obejrzyj debatę na temat przydatności ERP w obszarze HR / kadry i płace. W rozmowie uczestniczą eksperci:

 • Grzegorz Łętocha – Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Ryzyka Inwestycyjnego i Finansów w Nationale Nederlanden PTE S.A.
 • Joanna Narkiewicz-Tarłowska – Dyrektor zespołu zajmującego się doradztwem między innymi w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, PwC (PricewaterhouseCoopers)
 • Iwona Wołkiewicz – Ekspert Prawa Pracy, doświadczony trener i wykładowca. Wieloletni praktyk na stanowiskach Specjalisty ds. Administracji Personalnej, Specjalisty ds. Rozwoju Personelu, HR Business Partner
 • Jadwiga Wojtas – Dyrektor ds. Produkcji i Rozwoju enova365, Soneta sp. z o.o.

Sprawdź, jakie korzyści wnosi wdrożenie modułu Kadry i Płace enova365 oraz zapoznaj się z całą ofertą Autoryzowanego Partnera enova365

enova365 Kadry Płace i HR

Chcesz zyskać efektywną obsługę kadrowo-płacową?

Napisz lub zadzwoń:

https://neofin.pl/kontakt/