Spis treści

Jak moduł Ewidencja Środków Pieniężnych (EŚP) usprawnia pracę

Moduł Ewidencja Środków Pieniężnych to integralny element oprogramowania enova365. To pomoc dla każdej firmy, by jak najlepiej zoptymalizować czas i ułatwić pracę księgowych oraz każdego pracownika zajmującego się płatnościami, fakturami, raportami i przelewami bankowymi.  Praca przy raportach kasowych, ewidencjonowaniu wyciągów bankowych, rozliczeń z kontrahentami czy windykacji należności dzięki systemowi enova365 staje się proste i mniej czasochłonne.   

Przelewy z enova365

System enova365 umożliwia przygotowanie przelewów dla kontrahentów, pracowników, Urzędów Skarbowych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też tworzenie przelewów walutowych. Odbywa się to na dwa sposoby.  
Pierwszym sposobem jest zbiorcze przygotowanie przelewów dotyczących rozliczeń transakcji na podstawie listy "Zobowiązania i należności", listy "Rozrachunki wg dokumentów" lub listy "Dokumenty w Ewidencji dokumentów". Jest również możliwość przygotowania przelewów z poziomu modułu kadrowo-płacowego z listy płac.  
Druga metoda to przygotowanie przelewów, które nie są bezpośrednio związane z przeprowadzonymi transakcjami z listy Przelewy w Ewidencji Środków Pieniężnych. 

EŚP enova365

 • wystawianie dokumentów KW i KP w dowolnej walucie
 • obsługa nieograniczonej liczby rachunków bankowych
 • wprowadzanie przelewów w dowolnej walucie
 • generowanie wydruków przelewów
 • sporządzanie i weryfikacja raportów kasowych
 • rejestracja wpłat i wypłat bankowych
 • prowadzenie raportów bankowych
 • tworzenie dowolnej liczby tabel walut i kursów wymiany
 • rozrachunki z kontrahentami
 • dokumenty rozliczeniowe
 • raporty o należnościach i zobowiązaniach

Mam możliwość przygotować przelewy w dowolnej walucie oraz w szybki sposób eksportować przelewy do pliku, który możemy zaczytać w banku. Od czasu, gdy pracuję na enova365 nie tracę czasu, by wprowadzać przelewy w banku ręcznie. Wystarczy kilka minut i gotowe, a ja mogę ten czas poświęcić na inne obowiązki.

– Anna Siewert,
Młodszy Specjalista ds. Obsługi Klienta w biurze rachunkowym Neofin

Za pomocy eksportu plików możemy pobrać plik, którym importujemy do banku wszystkie wybrane przelewy, dzięki czemu nie musimy każdego przelewu wprowadzać ręcznie do banku, a cała operacja trwa chwilkę.

zrzut ekranu eksport przelewów enova
zrzut ekranu z enova365 eksport przelewów

Będąc w Ewidencja Środków Pieniężnych -> Przelewy w momencie, gdy mamy wybrany numer rachunku bankowego w filtrach, powstaje możliwość wykonania eksportu przelewów lub eksportu online. Korzystając z eksportu przelewów online wystarczy tylko jedno kliknięcie, natomiast w wypadku, gdy nie mamy połączenia naszego konta bankowego z enova365, korzystamy z metody eksport przelewów (obrazek wyżej).  

Gdy mamy już zaznaczone wybrane przelewy i wciśniemy na pasku zadań ikonę eksportu, pojawi się okno. Znajdziemy tam informacje takie jak nazwa banku, numer konta, nazwa pliku (obraz obok).  Klikając "OK" pobieramy plik, który następnie importujemy do bankowości internetowej. I gotowe. ⍢

Przeczytaj artykuł o integracji enova365 z bankami.

Weryfikacja podatników z enova365

obrazek pieczątka enova zgodna z przepisami prawa

Od 01 września 2019 roku obowiązuje nas weryfikacja czy numer konta bankowego znajduje się w wykazie podatników zarejestrowanych na VAT w Polsce, czyli na tzw. białej liście.   W enova365 jest możliwość za pomocą kilku kliknięć sprawdzenia statusu VAT kontrahenta jak i rachunek w bazie VAT MF. Dane te są aktualizowane raz dziennie, w każdy dzień roboczy, dzięki czemu nie tracimy czasu na wyszukiwanie tych danych gdzie indziej.  Rachunek można sprawdzić z pozycji Ewidencja Środków Pieniężnych -> Przelewy -> Czynności -> Sprawdź rachunek w bazie VAT MF. Program enova365 posiada dwie metody weryfikacji rachunków bankowych: w oparciu o plik płaski oraz przez Serwis API.
Sprawdź więcej informacji w artykule "Biała Lista podatników VAT z enova365".

Więcej informacji o nowoczesnym oprogramowaniu ERP enova365, z którego korzystamy świadcząc usługi dla naszych Klientów – zdalnie, stacjonarnie i hybrydowo – uzyskasz od Autoryzowanego Partnera enova365, który zajmuje się wdrażaniem systemu enova365 oraz wspiera nas w codziennej pracy dla biznesu, czyli w:

oraz

logo XLE systemy informatyczne dla księgowości

Skorzystaj z fachowej wiedzy oraz skutecznej obsługi biura rachunkowego Neofin
– gwarancja zgodności z przepisami, współpraca z wykorzystaniem systemu enova365. 

Chcesz zyskać efektywną obsługę kadrowo-płacową lub / i księgowości?

Napisz lub zadzwoń:

https://neofin.pl/kontakt/

Obrazek wyróżniający artykułu: Photo by rupixen.com on Unsplash