Spis treści

Systemy księgowe coraz częściej bazują na rozwiązaniach chmurowych, w których usługi dostarczane są bezpośrednio przez internet w ramach outsourcingu. Przedsiębiorstwa mogą dzięki temu zaoszczędzić na oprogramowaniu i infrastrukturze. Przetwarzanie danych w chmurze jest wygodne i szybkie, a także pozwala na łatwe udostępnianie wszystkich zasobów użytkownikom. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku podmiotów o różnym zakresie działalności, jednak wiąże się z pewnymi wyzwaniami.

Bezpieczne i elastyczne zarządzanie danymi

Pełna księgowość przechowywana w chmurze zapewnia wysokie bezpieczeństwo danych, a także sporą elastyczność w zakresie obsługi. Rozwiązanie to gwarantuje bardzo sprawny dostęp do różnych narzędzi informatycznych, które mogą ograniczyć ponoszone koszty i ułatwić realizację wielu procesów. Użytkownik jest w stanie korzystać z danych chmurowych niezależnie od miejsca swojego pobytu. Dostawcy usług tego typu gwarantują duże możliwości personalizacji systemu a także pełne wsparcie techniczne. Pod tym względem szczególnie korzystnie wypada księgowość z enova365. Oprogramowanie to jest dostępne w wersji chmurowej, dzięki czemu jego poszczególne funkcje mogą być obsługiwane online z poziomu różnych urządzeń z przeglądarką internetową. Podstawowym wyzwaniem w takim przypadku jest wybór firmy, która oferuje księgowość z enova jako usługę zewnętrzną.

Dostęp do księgowości online

Outsourcing usług księgowych jest rozwiązaniem wybieranym coraz częściej przez wiele podmiotów, zwłaszcza w przypadku zastosowania oprogramowania enova365. System ten posiada bardzo wiele funkcji, które usprawniają zdalną realizację rozliczeń czy elektroniczny obieg dokumentów. Usługi w takim zakresie świadczy biuro księgowe w Gdyni i wielu innych miastach, czyli firma Neofin. Jej specjaliści zajmują się obsługą księgowości oraz kadr i płac, standaryzując różne czynności, opracowując sprawozdania i sprawując nadzór księgowy. Usługi księgowe w Gdyni koncentrują się też na kontrolach, audytach i zarządzaniu zobowiązaniami w zakresie podatków czy wynagrodzeń. Biuro rachunkowe z oprogramowaniem enova 365 jest dostępne dla podmiotów działających w licznych branżach.

księgowość w chmurze

Obrazek wyróżniający artykułu: Freepik

Automatyzacja zadań

Biuro rachunkowe z ERP enova365 w modelu chmurowym znacząco ułatwia automatyzację licznych zadań. Aby wszystkie działania przebiegały sprawnie i efektywnie, należy jednak pamiętać o doborze odpowiednich modułów tego oprogramowania. Zależnie od potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa, narzędzie to pozwala na zautomatyzowane generowanie i przesyłanie deklaracji urzędowych, naliczanie podatków, tworzenie raportów, opracowywanie danych w postaci wykresów i tabel czy wdrażanie procedur windykacyjnych. Księgi rachunkowe z enova365 przechowywane w chmurze znacząco ułatwiają zarządzanie obiegiem dokumentów. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość obsługi aplikacji do tworzenia planów finansowych i arkuszów organizacyjnych, co znacząco usprawnia przepływ informacji, eliminuje ryzyko błędów i redukuje nakłady pracy. 

Bezpieczeństwo księgowości

Rozwiązania chmurowe w księgowości gwarantują bezpośredni dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie. Decydując się na outsourcing takich usług, warto jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. W tym celu konieczne jest stworzenie listy użytkowników systemu z odpowiednimi uprawnieniami, a także regularne przeprowadzanie aktualizacji oprogramowania. Wiele czynności związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa przejmuje na siebie dostawca. Integracja systemu księgowego z chmurą jest sposobem na zmniejszenie nakładów finansowych, które firma ponosi na utrzymanie istniejącej infrastruktury wewnętrznej. Nie bez znaczenia pozostaje również redukcja kosztów bieżących. Wymiana danych w systemach działających w takim samym modelu przebiega wyjątkowo efektywnie, ponieważ wszystkie jednostki korzystają wówczas z takiej samej bazy danych. Środowisko pracy jest standaryzowane, dlatego przedsiębiorstwo może się uniezależnić od ściśle rozproszonego lub scentralizowanego modelu prowadzenia księgowości.  

Chcesz zyskać efektywną obsługę kadrowo-płacową lub księgowości?

Napisz lub zadzwoń:

https://neofin.pl/kontakt/

Obrazek wyróżniający artykułu: Freepik