Spis treści

Szukasz sposobu na zmniejszenie kosztów prowadzenia firmy oraz na zaoszczędzenie cennego czasu? Skorzystaj z outsourcingu księgowości z wykorzystaniem nowoczesnego systemu ERP enova365! Z tego artykułu dowiesz się, jakie korzyści zyska Twoja firma dzięki delegowaniu księgowości na zewnątrz do takiego biura rachunkowego jak nasze.

Czym jest outsourcing księgowości?

Słyszałeś o nim, jednak nie do końca wiesz, na czym polega? Outsourcing księgowości to oddelegowanie jej prowadzenia firmie zewnętrznej. Biura rachunkowe, takie jak Neofin, specjalizują się m. in. w prowadzeniu: rozliczeń, ksiąg rachunkowych, obsłudze płatności, przygotowywaniu sprawozdań, nadzorze księgowym czy też doradztwie. W ten sposób odciążymy przedsiębiorcę, dbając jednocześnie o najwyższą jakość świadczonych usług oraz bezpieczeństwo finansowe naszego partnera. Obecnie na outsourcing księgowości z powodzeniem decydują się podmiotu o różnej skali działalności oraz z różnych branż.

Jakie korzyści daje Ci zlecenie księgowości zewnętrznej firmie?

Korzyści związanych z delegowaniem prowadzenia księgowości zewnętrznej firmie jest wiele. W tym artykule przedstawimy przede wszystkim na te, które dotyczą każdego przedsiębiorcy.

Optymalizacja kosztów prowadzonej firmy

Jedną z kluczowych korzyści związanych z outsourcingiem księgowości jest redukcja kosztów prowadzenia firmy. Jak to możliwe? Decydując się na współpracę z Neofin, nie musisz zatrudniać własnego księgowego, wyposażać jego stanowiska pracy oraz kupować licencji drogich programów do prowadzenia księgowości. To my nimi dysponujemy i poprowadzimy Twoją księgowość zgodnie z należytą starannością. W skali miesiąca da Ci to realne korzyści. Dodatkowym atutem outsourcingu jest to, że specjaliści biura rachunkowego są dostępni w trybie ciągłym. Jako przedsiębiorcę nie interesują Cię kwestie kadrowe pracowników - okres urlopowy i zwolnienia chorobowe, a także związane z tym dodatkowe koszty.

Realna oszczędność czasu

Wiemy już, że dzięki Neofin optymalizujesz koszty prowadzenia firmy. Kolejną korzyścią outsourcingu księgowości jest realna oszczędność czasu. W zależności od wielkości firmy, często to właściciel odpowiada zarówno za działanie operacyjne, jak i nadzorowanie spraw księgowych. W dłuższej perspektywie jest to bardzo męczące i ogranicza skalowanie działalności. Decydując się na outsourcing, oszczędzisz czas, który możesz zainwestować w rozwój firmy, pozyskiwanie nowych klientów.

Dostęp do wiedzy merytorycznej ekspertów

Prawo podatkowe zmienia się regularnie. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej za prowadzenie księgowości jest być z nim na bieżąco. Wszystko po to, aby rozliczenia prowadzić zgodnie z przepisami i z dbałością o interes przedsiębiorcy. Korzystając z usług biura rachunkowego, zapewniasz sobie dostęp do aktualnej wiedzy i bogatego doświadczenia ekspertów. Możesz skorzystać m.in. z fachowego doradztwa i na tej podstawie podejmować strategiczne decyzje dotyczące optymalizacji kosztów podatkowych w firmie.

W dodatku od nowego roku wejdzie w życie tzw. KSeF czyli Krajowy System e-Faktur, który wykorzystywany będzie musiał być obligatoryjnie przez każdego podatnika VAT. Rozwiązanie to zaprojektowano z myślą o umożliwieniu podatnikom kreowania i dzielenia się fakturami ustrukturyzowanymi, które mają zastąpić tradycyjne faktury papierowe oraz elektroniczne. Więcej na ten temat pisze w tym artykule. Tym bardziej warto skorzystać z obsługi firmy zewnętrznej, niż samemu brać na barki ciężar dostosowywania się do nowych wymogów z tym związanych.

Dostęp do programów księgowych

Współczesna księgowość opiera się przede wszystkim na nowoczesnych programach. Technologia od wielu lat stanowi kluczowe wsparcie dla specjalistów i ułatwia im codzienną pracę. Zakup licencji wiąże się jednak ze sporym wydatkiem. W ramach outsourcingu księgowości nie musisz go ponosić. To biuro rachunkowe kupuje licencję i daje klientom dostęp do wybranych modułów systemu. Świetnie to widać na naszym przykładzie. Jako Neofin działamy w oparciu o system ERP - enova 365. Naszym Klientom oferujemy dostęp do jego modułów, co ułatwia m.in. komunikację i przesyłanie dokumentów. Ponadto jako nasz Klient masz bieżący wgląd w status prowadzonych rozliczeń, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Szukasz zaufanego partnera w obszarze nowoczesnej i skutecznej księgowości? Skontaktuj się z naszym ekspertem, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę outsourcingu księgowości.