Przejdź do treści

Pelixar poleca usługi Neofin w obszarze obsługi kadrowo-płacowej oraz finansowo-księgowej

Gdynia, 30.11.2021 r.

W imieniu firmy PELIXAR S.A. rekomenduję obsługę księgowości oraz kadrowo-płacową realizowaną przez biuro rachunkowe NEOFIN Sp. z o.o. Sp. K. 

O Pelixar: Działamy w sektorze systemów bezzałogowych – produkujemy autorskie komponenty i drony z rozwiązaniami dopasowanymi do indywidualnych wymagań użytkownika, spełniając często bardzo wysokie wymagania techniczne i unikatowe właściwości. Kluczowe obszary dostarczanych rozwiązań to: poszukiwanie i ratownictwo, pomiary i detekcja, monitoring i ochrona, inspekcje i dozór techniczny. Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do firm przemysłowych oraz instytucji publicznych. Stanowimy zespół pasjonatów, innowatorów i stawiając na stały rozwój, bez obaw sięgamy po ambitne projekty. 

O współpracy z Neofin: Rozliczenia księgowe i kadrowe spółki Pelixar niemal od początku funkcjonowania naszego startupu, czyli od roku 2018, oddaliśmy w ręce Neofinu. W ramach usług outsourcingu świadczonych przez Neofin otrzymujemy: 

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych, rozliczeń podatkowych, budżetowych, badanie sprawozdań finansowych, obsługę kontroli podatkowych, raportowanie danych finansowych via email, przygotowywanie przelewów za zobowiązania wynagrodzeniowe w naszym systemie bankowym, opracowywanie raportów kasowych;  
  • przygotowywanie umów pracowniczych, dokumentacji zasiłkowej do ZUS, skierowań na badania lekarskie i kontrolę terminów, weryfikację i przechowywanie akt pracowniczych, wydawanie świadectw pracy, obsługę kontroli podatkowych i ZUS, korekty deklaracji PIT lub ZUS i naliczonych list płac.  

W ramach swoich usług Neofin wspiera nas również w istotnych dla nas rozliczeniach dotacji z projektów, w tym z funduszy Unii Europejskiej. Ponadto mamy zapewnione stałe doradztwo w obu obszarach – księgowym i kadrowym.  

Poza fachowymi rozliczeniami cenimy Neofin za informatyczne podejście do obiegu dokumentów – nie musimy spotykać się „z panią Krysią”, której wręczać mielibyśmy stos dokumentów, a jedynie przekazujemy skany dokumentów na dedykowany adres email i przechowywane w systemie Neofin, co usprawnia naszą współpracę, szczególnie w czasie, gdy ze względów epidemiologicznych wskazane są kontakty zdalne. 

Neofinowi zawdzięczamy efektywną, nowoczesną obsługę księgową oraz kadrowo-płacową i tym samym rekomendujemy to biuro rachunkowe innym firmom. 

Sebastian Nowicki, dyrektor operacyjny & co founder

www.pelixar.com