Czym jest Outsourcing księgowości?

Outsourcing usług księgowych polega na zleceniu prowadzenia księgowości swojej firmy podmiotowi zewnętrznemu. Ważne, by mieć pełne zaufanie do podmiotu, któremu powierzasz prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz by był zapewniony dogodny dostęp do dokumentów, raportów w celu m.in. zapewnienia sobie możliwości stałego monitorowania działań outsourcowanych.

Przy wyborze firmy zewnętrznej istotne jest doświadczenie i profesjonalizm księgowych, którzy mają pracować dla przedsiębiorcy. Ponadto takie biuro rachunkowe ma zapewniać bezpieczeństwo, jak również pełny komfort współpracy, by przedsiębiorca miał poczucie, że to jest jego dział księgowości, dopasowany idealnie do jego potrzeb.

7 korzyści z outsourcingu usług księgowych
we współpracy z biurem rachunkowym Neofin

Jeśli rozważasz, jak usprawnić swój biznes, jak zredukować koszty prowadzenia swojej firmy, jak uporządkować procesy, sprawdź, jakie rozwiązania proponujemy, by Twoje chęci przeszły do fazy realizacji.

1️⃣ Obniżysz koszty działalności swojej firmy

– dzięki współpracy z biurem rachunkowym z enova365 obniżysz koszty: pracownicze, administracyjne, rekrutacji – jak?

Gdy chcesz zatrudnić księgową / księgowego na początek ponosisz koszty rekrutacji. Jak się uda znaleźć księgową lub księgowego, płacisz za etat, za szkolenia, musisz zapewnić odpowiednie miejsce pracy (większe biuro, umeblowanie, wyposażenie). Do tego dochodzą urlopy, zwolnienia, a ktoś musi przecież prowadzić procesy księgowe – więc na wszelki wypadek zatrudniasz 2 księgowe / księgowych. Cóż, nie masz też pewności, jak długo będą dla Ciebie pracować …

Dzięki proponowanym dogodnym modelom współpracy z biurem księgowym Neofin, zyskujesz tańszy dział księgowy oraz:

 • możliwość pracy w nowoczesnym, elastycznym systemie ERP (bez konieczności zakupu oprogramowania),
 • stałego operatora oprogramowania informatycznego do obsługi księgowości i procesów kadrowo-płacowych,
 • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
 • stałą, profesjonalną obsługę pełnej księgowości (z opcją enova365), usługi biegłego rewidenta,
 • doradztwo księgowe, podatkowe, rachunkowe

2️⃣ Stały dostęp do danych

– stały i prosty dostęp do danych, rozliczeń, deklaracji (bieżących i archiwalnych). Wybierz odpowiedni model współpracy z biurem rachunkowym Neofin (model 2 lub model 3). Możesz monitorować pracę biura rachunkowego, analizować dane, weryfikować bezpośrednio lub przez system informatyczny. Co wybierasz?

3️⃣ Terminowe rozliczenia, ograniczony kontakt z urzędami

– model współpracy z biurem księgowym z wykorzystaniem systemu enova365, zapewnia zautomatyzowany proces informowania o zadaniach do realizacji, a elektroniczny obieg dokumentów usprawnia i przyśpiesza proces przygotowania, zatwierdzania oraz składania w odpowiednich instytucjach właściwych dokumentów, zgodność z przepisami – na bieżąco. Obsługujemy również kontrole i audyty.

4️⃣ Bezpieczeństwo outsourcingu  

– ręczymy za bezpieczeństwo Twoich danych – powierzenie Twoich rozrachunków w ramach któregokolwiek modelu współpracy z biurem księgowym Neofin spowoduje, że minimalizujesz ryzyko błędów.

5️⃣ Na bieżąco raporty, wykresy dot. finansów i kadr

 – wybierając odpowiedni model współpracy z biurem rachunkowym Neofin, możesz mieć dostęp do analiz danych (np. koszty, sprzedaż) BI w każdej chwili. To usprawni planowanie kolejnych działań w poszczególnych obszarach Twojego biznesu.

6️⃣ Integracja z programem księgowym i narzędziami elektronicznymi w Twojej firmie

– ustalając, jaki model współpracy z biurem rachunkowym Neofin będzie najbardziej odpowiedni, weź pod uwagę fakt, że możemy zmigrować Twoje dane do zintegrowanego systemu enova365, ale masz również opcję połączenia Twojego oprogramowania i narzędzi z naszym systemem księgowym.

7️⃣ Bądź eko!

– elektroniczny obieg dokumentów (DMS) zagwarantuje dodatkową korzyść w postaci minimalizacji zużycia materiałów. We współpracy z wykorzystaniem narzędzia DMS, dokumenty są archiwizowane w bezpiecznym systemie, trafiają również elektronicznie do urzędów. Dodatkowo masz świadomość – biuro rachunkowe Neofin, czyli Twój „hybrydowy dział księgowości”, rozliczając Twoje dokumenty księgowe, przygotowując sprawozdania, analizy, pracuje w sposób nowoczesny, zrównoważony, proekologicznie. Mniej papieru, mniej tonerów, mniej drukarek. Wyczyść swoje biurka, zmniejsz koszty prowadzenia działalności!

Jak wygląda proces współpracy z firmą outsourcingową?

W Neofinie mamy ustalony system współpracy, który pozwala na prowadzenie usług outsourcingu dla naszych Klientów zgodnie z oczekiwaniami:

 1. Analiza potrzeb – ankieta wypełniana przez Klienta ze wsparciem ze strony naszego konsultanta
 2. Ustalenie preferencji wymiany informacji i danych – możliwość skorzystania z obiegu dokumentów w systemie enova365, jak również w innych programach
 3. Przedstawienie oferty współpracy
 4. Podpisanie umowy – rozpoczęcie współpracy z zespołem księgowym biura rachunkowego Neofin
 5. Opcjonalna migracja danych do systemu enova365 (w tym z oprogramowania Sage, Symfonia i Comarch Optima)
 6. Przeprowadzenie przeglądu ksiąg rachunkowych Klienta i analiza dotychczasowej dokumentacji pod względem poprawności danych i rozliczeń
 7. Bieżąca obsługa księgowości w zakresie zgodnym z umową.

Klienci mogą skorzystać z kompleksowej obsługi lub wybranych elementów z oferty.

Outsourcing księgowości w ofercie biura rachunkowego NEOFIN:

 • pełna księgowość – wg krajowych i międzynarodowych standardów rachunkowości – kompleksowe prowadzenie ksiąg rachunkowych
 • projektowanie procesów rachunkowych – przeglądy ksiąg rachunkowych, wyprowadzanie zaległości w ewidencji księgowej oraz organizacja / reorganizacja optymalnych procesów księgowych
 • specjalistyczne usługi rachunkowe
 • sporządzanie plików JPK
 • kalkulacja i sporządzanie deklaracji podatkowych, ZUS, GUS, NBP, Intrastat i inne
 • obsługa bankowości elektronicznej – przygotowywanie przelewów za zobowiązania Klienta
 • nadzór księgowy
 • analizy finansowe, raporty zarządcze dopasowane do potrzeb Klienta
 • wsparcie procesów controlingu
 • sprawozdania finansowe, w tym konsolidacja sprawozdań finansowych grup kapitałowych według krajowych i międzynarodowych standardów rachunkowości
 • kontakt bezpośredni z Urzędami Skarbowymi i innymi instytucjami państwowymi, obsługa audytów i kontroli
 • sprawozdania GUS
 • bezpieczne przechowywanie i archiwizacja dokumentów
 • księgowość on-line
 • elektroniczny obieg dokumentów
 • doradztwo podatkowe

Szukasz możliwości outsourcingu obsługi księgowej w Gdańsku lub okolicach? A myślałeś o rozwiązaniu, które pozwoli Ci na prowadzenie zarówno księgowości, jak i procesów kadrowo płacowych nie tylko w trójmieście?

Sprawdź, jak możemy wesprzeć Twoją działalność, gdziekolwiek masz ulokowane biura, oddziały firmy.

Sprawdź nasze usługi:

Polecamy artykuł dotyczący outsourcingu, w tym m.in. regulacji prawnych, zalet i wad:

Chcesz zyskać efektywną obsługę księgowości?

Napisz lub zadzwoń: