Spis treści

Przedsiębiorcy zajmujący się działalnością badawczo-rozwojową (B+R) mają do dyspozycji, innowacyjne narzędzia umożliwiające optymalizację kosztów podatkowych. Dzięki uldze B+R oraz IP Box, oszczędności mogą sięgnąć nawet wielu tysięcy złotych. To doskonała okazja, aby zredukować obciążenia finansowe i zwiększyć efektywność działania swojej firmy.

Ulga B+R oraz IP Box to propozycje, które mogą znacząco wpłynąć na budżet przedsiębiorstwa, pozwalając na reinwestowanie zaoszczędzonych środków w dalszy rozwój działalności. Sprawdzenie, czy Twoja firma spełnia kryteria uprawniające do skorzystania z tych ulg, może okazać się kluczowe dla dalszego rozwoju i stabilności finansowej.

Nie czekaj – skorzystaj z możliwości, jakie oferują nowe narzędzia do optymalizacji kosztów podatkowych. Już dziś dowiedz się więcej i zacznij oszczędzać wspólnie z Neofin. To szansa na realne korzyści, które mogą wpłynąć na przyszłość Twojego biznesu.

Ulga B+R

Z myślą o przedsiębiorstwach inwestujących w innowacje, rząd przygotował dedykowane wsparcie w postaci ulg podatkowych. Pierwszą z nich jest ulga badawczo-rozwojowa. Skierowana jest do firm, które są opodatkowani:

  • podatkiem liniowym;
  • według skali podatkowej;
  • podatkiem dochodowym od osób prawnych. 

W ramach tego wsparcia można skorzystać z odliczenia kosztów kwalifikowanych poniesionych na prace B+R od podstawy podatku. Koszty kwalifikowane odlicza się w 100%, a wynagrodzenia ze składkami nawet w wysokości 200%. Dzięki temu można zoptymalizować wydatki na prowadzoną firmę oraz jeszcze skuteczniej prowadzić działalność ukierunkowaną na rozwój. 

Ulga IP Box

Drugą z możliwości jest ulga IP Box. Ta ma postać preferencyjnej stawki podatku PIT/CIT na poziomie 5%. Mogą z niej skorzystać firmy, które prowadzą działalność badawczo-rozwojową i uzyskują dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP). Obniżenie stawki podatku pozwala na wygenerowanie sporych oszczędności, co dodatkowo zachęca do prowadzenia prac ukierunkowanych na innowacyjność. 

Zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z którejś z tych ulg? Skontaktuj się z nami i to sprawdzimy. Zapraszamy także do przeczytania nowego artykułu na naszym blogu na ten temat. Jako Neofin specjalizujemy się w prowadzeniu kompleksowej księgowości dla firm, w tym w rozliczeniach ulg podatkowych.